bieszczadyStowarzyszenie Wspólnota Garbowska oraz Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie zapraszają do udziału w wyjeździe turystycznym w BIESZCZADY trasą PRZEMYŚL – KRASICZYN – KALWARIA PACŁAWSKA – SOLINA SANOK – ŁAŃCUT – RZESZÓW. Termin: 26-28 sierpnia 2013 r.

 

 

 

 

Dzień 1

Wyjazd z Garbowa o godz. 5:00, z Lublina o godz. 5:30. Przejazd do Przemyśla - należącego do doborowego grona najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Jego tysiącletnie, burzliwe dzieje splatały się nierozerwalnie z losami całej Rzeczpospolitej. Miasto położone u podnóża Karpat, szczycące się bogactwem ponad tysiąca zabytków, urzeka niezapomnianym pejzażem stromych uliczek, przytulonych do nich wiekowych budowli i wspinających się coraz wyżej wież starych kościołów. To miasto, w którym możemy spotkać Dobrego Wojaka Szwejka. Przejazd do Krasiczyna, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych polskich zamków. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej - Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na szczycie góry o wysokości 465 m n.p.m. znajduje się klasztor franciszkanów, kościół oraz dom pielgrzyma. Usytuowanie kalwarii na wzgórzach wykazuje duże podobieństwo do krajobrazu wokół Jerozolimy. Droga krzyżowa ma długość ok. 1,6 km. Na wzgórzach znajduje się 35 murowanych i 7 drewnianych kaplic kalwaryjskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Ustrzyk Dolnych.

Dzień 2

Śniadanie, wycieczka w góry na trasie: Przełęcz Wyżniańska – Wielka Rawka- Kremenec (na szczycie którego znajduje się granitowy obelisk z godłami trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy. Tutaj stykają się trzy obszary chronione, czyli Bieszczadzki Park Narodowy, słowacki Park Narodowy "Połoniny" i ukraiński Użański Park Narodowy. Te trzy obszary tworzą Międzynarodowy Rezerwat Biosfery "Karpaty Wschodnie") – Mała Rawka – Wetlina. Przejazd do Polańczyka Zdrój – *rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Solińskim (ok. 1 h), spacer po bieszczadzkim uzdrowisku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, ognisko, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, Przejazd do Sanoka – ruchliwego, pełnego zaaferowanych handlowców i przedsiębiorców, zwiedzanie: Muzeum Ziemi Sanockiej w dawnym zamku, Skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego. Przejazd od Łańcuta – zwiedzanie dawnej rezydencji magnackiej Potockich i Lubomirskich.

Powrót przez Rzeszów (spacer po centrum, czas wolny na obiad). Przyjazd w godzinach wieczornych.

 

Cena: 330 zł/os.

Koszt wyjazdu obejmuje: autobus z klimatyzacją, 2 noclegi, 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja), pilot-przewodnik, ubezpieczenie.

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

(norm./ulg. Krasiczyn: 14 zł/7 zł, wstęp na teren BdPN: 6 zł/3 zł, rejs po Solinie: 18 zł/13 zł, Łańcut: 23 zł/18 zł)

 

Zgłoszenia przyjmują:

Tadeusz Barszcz (kierownik grupy) – Gutanów – tel. kom. 506 807 802,

Marcin Chabros (zastępca kierownika) – Garbów – tel. kom. 663 628 167,

oraz elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia można także kierować do Biura Podróży „Avitur” w Lublinie, ul. Gabriela Narutowicza 47, tel.(81) 534 60 10, kom. 600 952 736, www.avitur.pl

 

logo-wspolnota-garbowska

Zrzutka: Broń dla Sokoła