maz-polStowarzyszenie Wspólnota Garbowska oraz Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie zapraszają serdecznie na wyjazd na Mazury i Podlasie trasą Gietrzwałd - Olsztyn - Reszel - Św. Lipka - jezioro Wigry - Sokółka - Białowieża. Termin: 31 maja - 2 czerwca 2013 r.

Wyjazd z czwartku 30 maja na piątek 31 maja z Lublina, o godz. 24.00 z placu Zamkowego i ok. 00.30 z Garbowa, z placu przy kościele.

 

 

31 maja (piątek)

Przyjazd w godzinach porannych do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie – gdzie w roku 1877 na przykościelnym klonie, Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom: Barbarze Samulowskiej (obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny) i Justynie Szafryńskiej. Uczestnictwo w porannej Mszy św., zwiedzanie sanktuarium. Przejazd przez Olsztyn (gotycki zamek kapituły warmińskiej z II połowy XIV w., fragmenty murów miejskich z Bramą Wysoką z XIV w., XIV-wieczna katedra pw. św. Jakuba , Stary Ratusz ). Przejazd do Reszla – zwiedzanie Zamku w Reszlu położonego nad brzegiem Sajny, który powstał w latach 1350-1401, wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie. Przejazd do Świętej Lipki - jednego z bardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia NM Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Obiadokolacja i nocleg.

1 czerwca (sobota)

Śniadanie, przejazd przez Kętrzyn (bazylika św. Jerzego, zamek krzyżacki) do Grierłoży, zwiedzanie Wilczego Szańca – kwatery głównej Hitlera, przejazd na rejs po jeziorze Wigry i wizyta w klasztorze Kamedułów. Przejazd na obiadokolację i nocleg

2 czerwca (niedziela)

Śniadanie, przejazd przez Augustów do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego, udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do Białowieży: Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Przejazd do rezerwatu pokazowego, gdzie w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym) i wilki. Przejazd przez Białystok, z zatrzymaniem się w zabytkowym centrum miasta, do Lublina i Garbowa. Powrót w godzinach wieczornych.

 

 

Koszt wyjazdu 430 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 2 noclegi w pensjonatach, pokoje 2-4 osobowe, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota-przewodnika i przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW. Opłata ta nie obejmuje kosztu biletów wstępu.

Zgłoszenia przyjmuje Agata Kamińska (kierownik grupy) – tel kom. 603 301 037
oraz Biuro Podróży „Avitur" Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 47, tel. (81) 534 60 10, kom. 600 952 736, www.avitur.pl

 

logo-wspolnota-garbowska

Zrzutka: Broń dla Sokoła