grecja-sladami-sw-pawlaStowarzyszenie Wspólnota Garbowska oraz Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowym do GRECJI - „Śladami Św. Pawła” po trasie Budapeszt - Riwiera Olimpijska - Ateny - Peloponez - Korynt - Mykeny - Termopile w dniach 27 kwietnia - 5 maja 2013 r.

Wyjazd w piątek 26 kwietnia 2013 r. o godz. 22.00 z Placu Zamkowego w Lublinie i o 22.30 z placu przy kościele w Garbowie.

 

 

W programie:

27 IV (sobota) – przejazd przez Słowację na Węgry, do Budapesztu. Zwiedzanie najciekawszych zabytków i obiektów stolicy Węgier. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Szegedu.

28 IV (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do Grecji, obiadokolacja i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

29 IV (poniedziałek) – śniadanie, przejazd do Kalambaki, postój w Dolinie Tembi gdzie znajduje się kościółek wykuty w skale z cudowna ikoną św. Paraskwei oraz źródło Afrodyty, zwiedzanie Meteorów – najsłynniejszych greckich klasztorów oraz pracowni ikon, obiadokolacja i nocleg.

30 IV (wtorek) – śniadanie, przejazd do stolicy Grecji Aten, zwiedzanie miasta: wzgórze Akropol zwieńczone ruinami Panteonu, Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Etechtejon ze słynnym krużgankiem, Muzeum Akropolu, Odeon, Wieża Wiatrów, świątynie Zeusa Olimpijskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, spacer po Place, przejazd na Peloponez, obiadokolacja i nocleg.

1 V (środa) – śniadanie, zwiedzanie antycznego Koryntu: dorycka świątynia Apollina, rzymska fontanna Pejrene, Bema – mównica, z której nauczał św. Paweł. Przejazd do Myken: Lwia Brama, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz grób Agamemnona. Przejazd do Epidauros: teatr zbudowany w IV w. p.n.e. Zwiedzanie Nafplion – pierwszej stolicy nowożytnej Grecji. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 V (czwartek) – śniadanie, przejazd do Ossios Lukas (klasztor św. Łukasza) położonego na stokach górskiego masywu Helikon, założonego na początku X w. przez pustelnika bł. Łukasza ze Stiri. Zwiedzanie Delf: sanktuarium Apollona i teatr. Obiadokolacja i nocleg.

3 V (piątek) – śniadanie, przejazd przez Termopile, gdzie w 480 r. p.n.e. stoczona została słynna bitwa pomiędzy Spartanami a wojskami perskimi. Przy drodze przecinającej wąwóz stoi posąg króla Sparty Leonidasa, na wzgórzu, na którym bronili się Spartanie znajduje się słynna tablica upamiętniająca bitwę z wyrytym epigramem Symonidesa: „Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym, jej syny. Prawom jej do ostatniej posłuszni godziny”. Przejazd do Salonik i zwiedzanie miasta: Biała Wieża, Rotunda, Łuk Galeriusza. Obiadokolacja i nocleg.

4 V sobota) – śniadanie, przejazd przez Macedonię i Serbię na Węgry, obiadokolacja i nocleg.

5 V (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św, przejazd do Polski. Powrót do Lublina i Garbowa w godzinach nocnych.

 

Koszt wyjazdu ok. 1900 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 8 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW. Opłata ta nie zawiera biletów wstępu i lokalnej komunikacji, które wyniosą ok. 50 euro. Wyjazd wymaga posiadania paszportów.

 

Zgłoszenia przyjmuje:
Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel.kom. 603867457, 
a także
Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 47, tel. (81) 534 60 10, kom. 600 952  736, www.avitur.pl

 

logo-wspolnota-garbowska

Zrzutka: Broń dla Sokoła