Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Oddział Lublin, Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna Oddział w Lublinie, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, Stowarzyszenie „Wspólnota Garbowska” zapraszają do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowym na Litwę w dniach 27–30 maja 2016 r. Trasa: Sokółka-Druskieniki-Kowno-Połąga-Kłajpeda-Wilno.

 

Wyjazd w piątek 27 maja 2016 r., o godz. 2.00 w nocy, z Placu Zamkowego w Lublinie, wcześniej o godz. 1.30 z placu przy kościele w Garbowie.

W programie:

27 maja (piątek)

– przyjazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, udział we Mszy św., przejazd na Litwę do Druskienik, rejs statkiem po Niemnie, przejazd do Kowna – zwiedzanie ruin zamku kowieńskiego, rynku ze słynnym ratuszem oraz gimnazjum jezuickim, gdzie uczył się i tworzył nasz wieszcz narodowy Adam Mickiewicz, Katedry św. Apostołów Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia NMP Witolda, spacer nad rzekę Niemen, przejazd do Połągi na Mierzei Kurońskiej, litewskiego kurortu nad Bałtykiem, zakwaterowanie w hotelu nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

28 maja (sobota)

– śniadanie, przejazd do Klajpedy, zwiedzanie Starówki, przeprawa promowa na półwysep Kursiu Nerija (Mierzeja Kurońska), zwiedzanie muzeum-akwarium z występem delfinów, przejazd do Nidy, zwiedzanie „Góry Wiedźm” oraz „Sahary Północy”, zwiedzanie Nidy: muzeum T. Manna, etnograficzna zagroda rybacka oraz Galeria Bursztynu. Powrót do Połągi, obiadokolacja, spacer po Połądze, nocleg.

29 maja (niedziela)

– śniadanie, przejazd do Wilna, udział w niedzielnej Mszy św. w Ostrej Bramie, zwiedzanie Wilna: Starówka – Kaplica Ostrobramska z cudownym obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej, sanktuarium Miłosierdzia Bożego z pierwszym obrazem „Jezu Ufam Tobie” namalowanym na zamówienie św. Faustyny Kowalskiej, Katedra, pomnik Adama Mickiewicza, cmentarz na Rossie z grobami znanych Polaków, Góra Trzech Krzyży z widokiem na Wilno, obiadokolacja i nocleg w hotelu Pan Tadeusz w Domu Polskim.

30 maja (poniedziałek)

– śniadanie, przejazd do Sejmu Republiki Litewskiej, zwiedzanie budynku, spotkanie z wicemarszałkiem Sejmasa Jarosławem Narkiewiczem, przejazd do Ponar – miejsca kaźni Polaków,
powrót do Polski – do Lublina i Garbowa.

Koszt wyjazdu: 690 zł
obejmuje: autobus z klimatyzacją, 3 noclegi, 2 posiłki dziennie, przewodnika, ubezpieczenie KL i NW.
Cena nie obejmuje biletów: rejs statkiem 7 euro.

Wyjazd na Litwę nie wymaga paszportów.

Zgłoszenia do 15 marca r. przyjmuje: Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603 867 457 oraz Biuro Podróży AVITUR w Lublinie, ul. G. Narutowicza 22, wejście od ul. Górnej, tel. 81 534 60 10, www.avitur.pl

 

foto: By Diliff - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Zrzutka: Broń dla Sokoła