Wspólnota Garbowska i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowym: Węgry–Rumunia–Bułgaria z 3-dniowym pobytem nad Morzem Czarnym Ostrzyhom–Eger–Siedmiogród–Bukareszt–Bałczik–Warna–Sofia w dniach 25 czerwca – 3 lipca 2016 r.

 

 

Wyjazd w piątek 24 czerwca 2016 r. o godz. 23.00 z Placu Zamkowego w Lublinie i o 23.30 z placu przy kościele w Garbowie.

 

W programie:

 

25 VI (sobota)

– przejazd przez Polskę: Puławy-Radom-Kraków-Chyżne i Słowację na Węgry do Ostrzyhomia – kolebki państwa węgierskiego, miejsca chrztu i koronacji św. Stefana, patrona Węgier.

Zwiedzanie katedry św. Wojciecha – największej i najważniejszej katedry katolickiej na Węgrzech.

Przejazd do Egeru, zwiedzanie słynnego, barokowego miasteczka, czas wolny na korzystanie z basenów, z wodami termalnymi.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Egerze.

 

26 VI (niedziela)

– śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do Siedmiogrodu w Rumunii, jednego z bardziej tajemniczych regionów turystycznych Europy, zwiedzanie Sighisoary, najpiękniej i najlepiej zachowanego średniowiecznego miasta w tej części Europy: kościół Na Wzgórzu, kościół Mariacki, Wieża Zegarowa, dom, w którym urodził się hrabia Drakula.

Przejazd do Predeala, słynnego górskiego kurortu, licznie odwiedzanego latem i zimą.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

27 VI (poniedziałek)

– śniadanie, przejazd do Brasova, starego grodu otoczonego w XV w. potężnymi murami. Spacer po starówce: Rynek z okazałym Ratuszem, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, Dom Rady z XV w., gotycki „Czarny Kościół”, romański kościół św. Bartłomieja z XIII w., sobór prawosławny wzorowany na Hagia Sofia w Stambule.

Przejazd do Zamku Drakuli w Branie wzniesionym w XV w. przez kupców z Brasova. Jego głównym przeznaczeniem była kontrola traktu z Siedmiogrodu na Wołoszczyznę. Zbudowany na wysokiej skale zamek uderza niezwykle skomplikowaną bryłą. Wewnątrz zwiedzamy komnaty. Następnie spacer po rumuńskim targu.

Przejazd do Zamku w Rasnov. Zwiedzanie zamku, który wprawdzie zbudowali Krzyżacy, ale miejscowa ludność przekształciła go w tzw. Zamek Chłopski.

Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

28 VI (wtorek)

– śniadanie, przejazd do stolicy Rumunii Bukaresztu, zwiedzanie: cerkiew Patriarchy, siedziba Patriarchy Rumuńskiego, cerkiew prawosławna, Pałac Parlamentu, który jest drugim pod względem wielkości takim budynkiem na świecie.

Przejazd do Bułgarii, do uroczej miejscowości Bałczik nad Morzem Czarnym.

Zakwaterowanie w hotelu z widokiem na morze i wyjściem na plażę, obiadokolacja i nocleg.

 

29 VI (środa)

– śniadanie, dzień wolny na wypoczynek, obiadokolacja i nocleg.

 

30 VI (czwartek)

– śniadanie, zwiedzanie Pałacyku Królowej Marii z okalającym go ogrodem botanicznym.

Wycieczka autobusem na Przylądek Kaliakra – dwukilometrowy cypel wychodzący w Morze Czarne, z ok. 70-metrową ścianą klifu. Przez Przylądek przewinęli się Grecy, Rzymianie, Bułgarzy, Turcy, wszyscy pozostawili po sobie ślady – podział na miasto zewnętrzne i wewnętrzne, mury twierdzy pochodzą z kilku okresów historycznych.

Powrót do hotelu, czas wolny nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

 

1 VII (piątek)

– śniadanie, przejazd do Warny, do mauzoleum króla Władysława Warneńczyka.

Przejazd do stolicy Bułgarii Sofii, krótkie zwiedzanie głównych atrakcji bułgarskiej stolicy, obiadokolacja i nocleg.

 

2 VII (sobota)

– śniadanie, przejazd do Sybinu, zwiedzanie: Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal, kościół ewangelicki, most kłamców i inne zabytki tworzą niepowtarzalną atmosferę miasta.

Obiadokolacja i nocleg.

 

3 VII (niedziela)

– śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., wyjazd w drogę powrotną do Polski przez Węgry i Słowację, przyjazd do Lublina około północy.

 

Koszt wyjazdu: 1 780 zł

obejmuje: autobus z klimatyzacją, 8 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW.

Wyjazd nie wymaga paszportów.

 

Zgłoszenia: do 15 marca 2016 r. przyjmuje Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603 867 457,

a także Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 22, wejście od ul. Górnej, tel. (81) 534 60 10, kom. 600 952 736, www.avitur.pl

 

 

 

Foto: Czarny Kościół w Brasovie, By Vlad Moldovean, CC BY-SA 3.0 ro

Zrzutka: Broń dla Sokoła