Wspólnota Garbowska i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo Garbowskie zapraszają na wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy NAD POLSKI BAŁTYK: Gdańsk – Sopot – Gdynia – Łeba – Hel – Szymbark. 24 – 26 sierpnia 2015 r., z kwaterą w hotelu, w Sopocie, 80m od morza.

 

 

Wyjazd w niedzielę 23 sierpnia 2015 r., o godz. 23:00 z Placu Zamkowego w Lublinie 

i ok. godz. 23.30 z placu przy kościele w Garbowie.  Nocny przejazd nad morze.

 

24 VIII (poniedziałek)

Przyjazd do Gdańska-Oliwy, zwiedzanie katedry, wysłuchanie 20-minutowej prezentacji muzyki  organowej. Spacer po XVII w., ciekawym przyrodniczo parku im. Adama Mickiewicza. 

Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej 

Matka Boża Brzemienna objawiła się stolarzowi, który podczas szalejącej zamieci, wyruszył pieszo do odległego o 10 km Gdańska, aby sprowadzić lekarza dla oczekującej rozwiązania żony, której stan zdrowia znacznie się pogorszył. W trakcie  tej wędrówki, ów człowiek upadł z wycieńczenia w lesie. Zaczął się żarliwie modlić i błagać Boga o ratunek dla siebie, obłożnie chorej żony i jeszcze nienarodzonego dziecka. Nagle pojawiła się przed nim, oświetlona niezwykłym światłem, piękna postać brzemiennej Niewiasty. Powiedziała mu, że może spokojnie wracać do domu, bo żona już urodziła mu syna i czuje się dobrze. I tak rzeczywiście było. Z tego powodu pielgrzymują tu zwłaszcza rodziny, by dziękować za dar poczęcia nowego życia, ale także i małżeństwa, które nie mogą cieszyć się z upragnionego potomstwa. 

Przejazd do centrum Gdańska, zwiedzanie: kościoła św. Katarzyny, gdzie pochowany jest astronom Jan Heweliusz, Poczty Polskiej w Gdańsku, przerwa, spacer tzw. Drogą Królewską,  zwiedzanie kościoła NMP. Przejazd na Westerplatte - zwiedzanie terenu dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, przejście pod pomnik Bohaterskich Obrońców z lat 1939–1945. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Sopocie, 80 m od morza i plaży. 

25 VIII (wtorek)

Śniadanie. Przejazd do Gdyni, do portu wojennego na Oksywiu – możliwość obejrzenia okrętu podwodnego, rakietowego i fregaty. Przejazd do Łeby, podróż melexem przez las do wydm w Słowińskim Parku Narodowym, wejście na rozległą wydmę, której piaski w przeszłości zasypały wieś Łącko, 800 m spaceru po wydmie ku morzu, wyjście na plażę i przerwa na plażowanie, powrót brzegiem morza, zwiedzanie po drodze wyrzutni rakiet V1 i V2. Jeśli będzie słonecznie korzystanie z plaży i morza zostanie wydłużone. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu. Wieczorem, dla chętnych, spacer na molo w Sopocie.

26 VIII (środa)

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Gdyni, zwiedzanie: Skweru Kościuszki z wejściem na „Dar Pomorza” lub ORP „Błyskawicę, wejście do  Akwarium Gdyńskiego. Rejs statkiem na Hel, zwiedzanie: Fokarium, latarni morskiej, czas wolny na rybkę. Powrót z Helu autokarem. Przejazd do Szymbarku, zwiedzanie: domu do góry nogami - wejście przez okno szczytowe i spacer po suficie przenosi wstecz, gdyż wnętrze wyposażono w meble z okresu PRL, nad głową zwiedzającego doznającego zakłócenia zmysłu równowagi, najdłuższa deska świata, dom Sybiraka przywieziony spod Irkucka na Syberii, sowiecka lokomotywa i wagony, bunkier Gryfa Pomorskiego i wiele innych. Powrót do Garbowa i Lublina ok. godz. 2:00 w nocy.

 

Cena - 520 zł/os.
Zawiera:
transport autokarem, 2 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją, opieka przewodnika, ubezpieczenie NNW.
Cena nie zawiera: biletów wstępu dla chętnych: koncert w Oliwie ok. 2 zł, kościół NMP: 4 zł, Westerplatte  4 zł, przejazd melexami w Łebie ok. 15 zł, Dar Pomorza 8 zł, ORP Błyskawica 10 zł, Akwarium Gdyńskie 24 zł, rejs na Hel ok. 35 zł, Fokarium 5 zł, latarnia 6 zł, Szymbark: 12 zł. Aby skorzystać ze wszystkich atrakcji należy zabezpieczyć ok. 125 zł.

Zgłoszenia do 31 maja 2015 r. przyjmuje: Dorota Burek (kierownik grupy), kom. 509 116 728 oraz Biuro Podróży „Avitur” w Lublinie, ul. G. Narutowicza 22, tel. 81 534 60 10, kom. 600 952 736, www.avitur.pl

Zrzutka: Broń dla Sokoła