Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy FRANCJA-HISZPANIA-PORTUGALIA w dniach 28.06-10.07.2015 r. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu współorganizowanym przez Wspólnotę Garbowską i Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ w Lublinie. Poniżej szczegóły:

 

 

FRANCJA – HISZPANIA – PORTUGALIA

Strasburg – Lourdes – Santiago de Compostela – Fatima – Lizbona – Przylądek Roca – Madryt – Barcelona – Nicea – Cannes – Frankenburg

w dniach 28 czerwca 10 lipca 2015 r.

Wyjazd w sobotę 27 czerwca br., o godz. 17.00 z Placu Zamkowego w Lublinie
i o godz. 17.30 z placu obok kościoła w Garbowie.

W programie:
27/28 VI (sobota/niedzielę): przejazd przez Niemcy do Strasburga, Francja, zwiedzanie miasta, centrum na liście światowego dziedzictwa UNESCO, obecnie zdominowane przez Parlament Europejski, siedziba Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, niedzielna Msza św. w Katedrze NMP, przejazd do hotelu, nocleg.

29 VI (poniedziałek): przejazd do Lourdes, sanktuarium Maryji Niepokalanej Matki Bożej, słynące cudami nawróceń i uzdrowień, położone w kotlinie górskiej, otoczonej pasmami Pirenejów francuskich,  obiadokolacja i nocleg w hotelu.

30 VI (wtorek): śniadanie, pobyt w Lourdes, kąpiel w wodzie z cudownego źródełka, zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami Matki Bożej oraz życiem św. Bernardetty Soubirou: Grota Massabielska zwana Grotą Objawień, zwiedzanie Sanktuarium - modlitwa w Bazylice (Górna, Różańcowa, Piusa X), młyn Boly (miejsce urodzenia św. Bernardetty), dom rodziny Soubirou, Cachot, obiadokolacja w hotelu, wieczorna procesja ze świecami, nocleg.

1 VII (środa): śniadanie, przejazd wzdłuż Zatoki Biskajskiej do Santiago de Compostela, miasta w północno-zachodniej Hiszpanii, od średniowiecza słynącego jako miejsce kultu św. Jakuba Apostoła i jeden z trzech głównych ośrodków pielgrzymkowych (obok Rzymu i Ziemi Świętej), obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2 VII (czwartek): śniadanie, odwiedziny i modlitwa w katedrze zbudowanej nad grobem św. Jakuba Apostoła, przejazd do Fatimy, pobyt i modlitwa w sanktuarium, gdzie w 1917 r. trójce pastuszków Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji dos Santos ukazał się najpierw Anioł Portugalii, a następnie kilkakrotnie Matka Boża, która wezwała ludzkość do pokuty i różańca oraz przekazała trzy tajemnice fatimskie, w 1930 r. Kościół Katolicki uznał objawienia fatimskie za cud, przejazd na obiadokolację i zakwaterowanie w hotelu położonym nad Oceanem Atlantyckim.

3 VII (piątek): śniadanie, wypoczynek nad oceanem, obiadokolacja, nocleg.

4 VII (sobota): Śniadanie, wyjazd do Lizbony – zwiedzanie stolicy Portugalii: zamek św. Jerzego, dzielnica Belem z klasztorem Hieronimów, pałac i wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniający sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gamy, Ferdynanda Magellana, przejazd na Przylądek Roca, skalisty, malowniczy klif, najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 VII (niedziela): Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Madrytu, stolicy Hiszpanii, zwiedzanie: Pałac Królewski, Plaza Mayor, Puerta del Sol, Park Retiro, kościół Hieronimitów, niedzielna Msza św., przejazd na obiadokolację i nocleg.

6 VII (poniedziałek): Śniadanie, przejazd do Barcelony, zwiedzanie stolicy Katalonii: słynna katedra Sagrada Familia, dzielnica gotycka, katedra św. Eulalii, Las Ramblas – jedna z najsłynniejszych ulic świata, na końcu której znajduje się pomnik Kolumba, podróżnika, odkrywcy Ameryki, przejazd na obiadokolację i zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Śródziemnym, przy Costa Brava.

7 VII (wtorek): Śniadanie, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

8 VII (środa): śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na francuskie Lazurowe Wybrzeże, krótkie zwiedzanie Nicei i Cannes, miasta festiwali filmowych nad Morzem Śródziemnym, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 VII (czwartek): śniadanie, przejazd przez północne Włochy i Alpy do Frankenburga k. Salzburga w Austrii, obiadokolacja i nocleg.

10 VII (piątek): śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Lublina ok. 24.00.

 

Koszt:  3150 zł/osobę, w tym: komfortowy autokar z klimatyzacją, 12 noclegów z wyżywieniem, z wyjątkiem I, opieka pilota-przewodnika i przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW i KL, wymieniona cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłat klimatycznych, ok. 50 euro/osobę..

Zapisy przyjmuje: Zdzisław Niedbała, kierownik grupy, tel. 603 867 457 oraz Biuro Podróży „Avitur”, ul. G. Narutowicza 22, 20-004 Lublin, tel. (81) 534 60 10. Udział w tej podróży nie wymaga paszportów - wystarczą dowody osobiste.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym wyjeździe!

 

 

 

fot. https://www.flickr.com/photos/jlcernadas/