Stowarzyszenie Wspólnota Garbowska i Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Lublinie zapraszają na wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy na Warmię, Mazury i Podlasie Gietrzwałd – Olsztyn – Reszel – Św. Lipka – jezioro Wigry – Sokółka – Białowieża.

 

Termin: 16 – 18 sierpnia 2014 r.

Wyjazd z piątku 15 sierpnia na sobotę 16 sierpnia 2014 r. z Lublina, o godz. 24.00 z placu Zamkowego, i ok. 00.30 z Garbowa, z placu przy kościele.

 

16 sierpnia (sobota)

Przyjazd w godzinach porannych do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie – gdzie w roku 1877 na przykościelnym klonie, Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom: Barbarze Samulowskiej (obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny) i Justynie Szafryńskiej.

Uczestnictwo w porannej mszy św., zwiedzanie sanktuarium.

Przejazd przez Olsztyn (gotycki zamek kapituły warmińskiej z II połowy XIV w., fragmenty murów miejskich z Bramą Wysoką z XIV w., XIV-wieczna katedra pw. św. Jakuba, Stary Ratusz).

Przejazd do Reszla – zwiedzanie zamku w Reszlu położonego nad brzegiem Sajny, który powstał w latach 1350–1401, wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie.

Przejazd do Świętej Lipki – jednego z bardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia NM Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce.

Obiadokolacja i nocleg.

 

17 sierpnia (niedziela)

Śniadanie

Przejazd przez Kętrzyn (bazylika św. Jerzego, zamek krzyżacki) do Grierłoży

Zwiedzanie Wilczego Szańca – kwatery głównej Hitlera

Przejazd na rejs po jeziorze Wigry i wizyta w klasztorze Kamedułów

Udział w niedzielnej mszy św.

Przejazd na obiadokolację i nocleg

 

18 sierpnia (poniedziałek)

Śniadanie

Przejazd przez Augustów do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego

Przejazd do Białowieży; Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego.

Przejazd do rezerwatu pokazowego, gdzie w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym) i wilki.

Przejazd przez Białystok, z zatrzymaniem się w zabytkowym centrum miasta, do Lublina i Garbowa.

 

Powrót w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu 430 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 2 noclegi w pensjonatach, pokoje 2–4 osobowe, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota-przewodnika i przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW.

Opłata ta nie obejmuje kosztu biletów wstępu.

Zgłoszenia przyjmuje Dorota Burek (kierownik grupy) – tel kom. 509 116 728 oraz Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 32, tel. (81) 534 60 10, kom. 600 952 736, www.avitur.pl

Zrzutka: Broń dla Sokoła