Widząc narastającą, coraz bardziej dramatyczną sytuację ekonomiczno-społeczno-moralną w naszym kraju, grupa osób świeckich i duchownych dla której dobro Polski jest najwyższą wartością – w dniu 15 czerwca 2011 roku zainaugurowała w Niepokalanowie Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę. Motorem tego postanowienia były spektakularne owoce Narodowej Krucjaty Różańcowej na Węgrzech, które na oczach całego świata przemieniają ten kraj.

 

Wielkie zwycięstwo na Węgrzech już się dokonało. Nadal trwa tam krucjata różańcowa, która powoduje przemianę sumień i odnowę duchową społeczeństwa w dużej mierze zdemoralizowanego i zdeprawowanego przez dziesięciolecia systemu komunistycznego oraz laicką propagandę. Podobnie jak u naszych przyjaciół, gdzie przed laty do modlitwy różańcowej wezwał ksiądz Kardynał Józef Mindszenty pisząc, iż „Węgry będą uratowane przez różaniec”, tak i u nas inicjatorom przyświecała myśl księdza Kardynała Augusta Hlonda:

„Jedyna broń, której używając Polska odniesie zwycięstwo, to różaniec”.

Intencja polskiej Krucjaty przyjęła brzmienie: „Z Maryją, Królową Polski, módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”, a jej hasło: „Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi”... Miesiąc później, 14 lipca 2011 r. na Jasnej Górze, odbyło się spotkanie organizacyjno-informacyjne. Powołano Sekretariat Krucjaty, ustalono formy jej propagowania, sposób i miejsca nadsyłania zgłoszeń do Krucjaty, a także ustalono szereg wystąpień i spotkań. Krucjata różańcowa ruszyła w Polskę.

Wkrótce do codziennej modlitwy różańcowej za Ojczyznę zaczęły zgłaszać się osoby indywidualne, wspólnoty i grupy modlitewne, które w Sekretariacie Krucjaty zaczęto skrzętnie odnotowywać.

Również Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” w Lublinie postanowiło włączyć się w tą szlachetną i jakże potrzebną akcję. 12 grudnia 2013 r. ośmiu Sokołów zaczęło odmawiać codziennie dziesiątkę różańca w intencji Ojczyzny. Wszystkich, którym losy Polski nie są obojętne, a wiara w Jezusa Chrystusa nie jest obca, zachęcamy do włączenia się w Krucjatę. Można to zrobić indywidualnie albo razem z nami.

„Sokola krucjata” za Ojczyznę została zaplanowana na jeden rok, przez ten czas każdy uczestnik będzie miał okazję sprawdzić, czy podoła i czy taki rodzaj walki o Ojczyznę jest dla niego właściwy. Każdego 12. dnia miesiąca będziemy wysyłać do sekretariatu krucjaty listy z nowymi chętnymi (jeśli tacy będą) tak, żeby koniec naszej „próbnej” krucjaty przypadał na 11.12.2014 r. Wtedy każdy zdecyduje: zostaje i modli się dalej lub rezygnuje. Mam nadzieję, że lista „Sokolej krucjaty” przez rok się powiększy i będziemy mogli w dużej grupie służyć Ojczyźnie również poprzez modlitwę różańcową.

Chętnych proszę o kontakt z TG „Sokół” w Lublinie (dane w zakładce Kontakt) albo bezpośrednio ze mną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czołem Ojczyźnie – Szponem wrogowi!

Druh Wojtek

 

Zrzutka: Broń dla Sokoła