Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 10 grudnia 2013 r. zmarł Kazimierz Młynarski ps. "Kruk", żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, porucznik Wojska Polskiego, prezes Koła Łychów Związku Żołnierzy NSZ. Pan Kazimierz był przyjacielem TG Sokół w Lublinie. Cześć Jego Pamięci!

 

Kazimierz Młynarski urodził się 13 lutego 1928 r. w Dąbrowie. Jako żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych od stycznia do lipca 1944 r. walczył w zgrupowaniu swojego brata Stanisława Młynarskiego ps. „Orzeł” w powiecie Janów Lubelski - Kraśnik.

Od 1997 r. był aktywnym członkiem Związku Żołnierzy NSZ. Od 2004 r. do chwili śmierci był prezesem Koła Związku w Łychowie. Uczestniczył w wielu pracach nad budową pomników i tablic pamiątkowych poświęconych Narodowych Siłom Zbrojnym m.in. tablicy kpt. Wacława Piotrowskiego w Kraśniku, pomnika w Zalesiu, Stróży, mogiły w Marynopolu.

Pogrzeb rozpocznie się Mszą św. za spokój duszy zmarłego w dniu 13 grudnia 2013 r. o godz. 12:00 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kraśniku (ul. Klasztorna 3).

***

 

Kazimierz Młynarski dał się poznać jako człowiek niezwykle ciepły, gościnny, serdeczny. Jeszcze przecież nie minęło półtora roku, gdy z pełnym werwy p. Kazimierzem organizowaliśmy pod Marynopolem rajd poświęcony żołnierzom NSZ... Z tego właśnie wydarzenia pozostało nam kilka filmowych migawek z panem Kazimierzem w roli głównej.

Zrzutka: Broń dla Sokoła