W drugą sobotę września odbył się kolejny sokoli spływ kajakowy przygotowany staraniem garbowskiego gniazda. Znów rzeką, którą wybraliśmy na kajakową wyprawę był Wieprz. Tym razem przepłynęliśmy z Łęcznej do Zawieprzyc. W spływie wzięło udział szesnaścioro Sokołów.

Płynąc podziwialiśmy zakola i przełomy tej niezwykle uroczej rzeki. Podczas naszej wyprawy dwie osady padły ofiarą bobrzej dywersji, w wyniku działań tych zwierzątek mniej więcej po przepłynięciu 2/3 planowanej trasy na rzece pojawiły się drzewa, które kajakarzom zostawiły mały niezbyt łatwy do przebycia przesmyk. Wskutek tego w wodzie znalazły się dwie załogi kajaków. Łódki usiłowały wybrać wolność płynąc z nurtem już bez ludzkiego balastu, jednak dzięki dzielnej postawie dh. prezesa Tomasza Stańko ich ucieczka zakończyła się fiaskiem. Nie odnotowano również strat materialnych, wszystkie rzeczy z wywróconych kajaków udało się wyłowić. Przygoda nie zniechęciła nikogo do dalszego płynięcia, a raczej zmotywowała całą grupę.  Wszyscy w komplecie i zadowoleni stawili się na mecie spływu, zakończonego ogniskiem. Część uczestników zwiedziła również ruiny zawieprzyckiego zamku.

Wrześniowy spływ był kolejną udaną imprezą turystyczną naszego Towarzystwa. Następne rzeczne wyprawy szykowane są na przyszły rok. Już dziś serdecznie zapraszamy!

 

 

 

mPL022

 

mSPL001mSPL004mSPL007mSPL012mSPL018mSPL019mSPL023mSPL026mSPL030mSPL032mSPL040mSPL044mSPL048