Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie i Garbowskie Gniazdo Sokoła zapraszają na II otwarty spływ kajakowy Sokoła 2016. W sobotę 10 września 2016 płyniemy 11-kilometrową trasą: rzeką Chodelka – od Szczekarkowa do Podgórza, dalej Wisłą, z zakończeniem w Kazimierzu Dolnym.

W programie:

11.00 – zbiórka uczestników za młynem i mostem na rzece Chodelka w Szczekarkowie, przy drodze Karczmiska – Wilków (dojazd z Lublina: przez Nałęczów – Wąwolnicę – Karczmiska albo Bełżyce – Poniatową – Karczmiska);

11.15 – odprowadzenie samochodów na parking w Kazimierzu Dolnym;

12.00 – odprawa i rozpoczęcie spływu w Szczekarkowie;

ok. 14.00 – desantowanie na brzegu Chodelki w Podgórzu, wejście na Skarpę Dobrską, ok. 85 m nad poziomem rzeki, z punktem widokowym na Wisłę i okolicę, przy dobrej widoczności na horyzoncie Góry Świętokrzyskie;

ok. 16.00 – zakończenie spływu w Kazimierzu Dolnym, po pokonaniu ok. 5 km Wisłą, płynąc przy prawym brzegu od Krowiej Wyspy do portu w Kazimierzu Dolnym.

 

Koszt udziału w spływie: dojazd we własnym zakresie, wynajem kajaka – 35 zł od osoby.
Opłata obejmuje:
dostarczenie właściwej jakości 2-osobowych kajaków z wiosłami i kapoków ochronnych dla wszystkich uczestników oraz ich odbiór po zakończeniu spływu, przewiezienie kierowców z parkingu w Kazimierzu Dolnym do Szczekarkowa, po odprowadzeniu samochodów przed spływem.

Uczestnicy odpowiadają za zwrot pobranego sprzętu i wyposażenia oraz mają obowiązek stosować się do poleceń komandora spływu i ratowników „Sokoła”.

Zgłoszenia udziału w spływie przyjmuje
komandor spływu druh Zdzisław Niedbała:

kom. 603 867 457

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH!