Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie serdecznie zaprasza młodzież i dzieci na letni obóz, który odbędzie się w dniach 17–31 lipca 2014 roku w Górach Świętokrzyskich.

 

Obóz będzie się składał z dwu podobozów: kolonii, zlokalizowanej w ośrodku wypoczynkowym Rejów położonym nad Zalewem Rejowskim pod Skarżyskiem Kamienną, oraz obozu survivalowego umiejscowionego w lasach Puszczy Świętokrzyskiej w pobliżu Wykusu – miejsca słynnego z działań zgrupowania partyzanckiego cichociemnego Jana Piwnika ps. Ponury, w lasach tych walczyli również żołnierze majora Hubala i powstańcy styczniowi.

Część kolonijna przygotowana jest dla młodszych chłopców i dziewcząt, część survivalowa dla chłopców powyżej 13 roku życia. 

 

Na program obozu złożą się:

  • wędrówki świętokrzyskim szlakami turystycznymi,
  • wycieczka krajoznawcza autokarowa – zwiedzanie najciekawszych miejsc pod względem historycznym, etnograficznym i przyrodniczym,
  • zajęcia sportowo-rekreacyjne w różnych dyscyplinach sportu,
  • udział w grze terenowej – podchody,
  • IX olimpiada Sokola,
  • spotkania z ciekawymi ludźmi,
  • wieczorne ogniska itp.
  • a także wspólny udział w niedzielnych Mszach Św.

Podobóz survivalowy będzie posadowiony na polu namiotowym.
W programie oprócz wymienionych wyżej podchodów, biegu na orientację, etc.: budowanie obozowiska – nauka budowy schronienia; zdobywanie i przygotowywanie pożywienia; ćwiczenia w zwalczaniu słabości psychicznych i fizycznych, zajęcia z walki wręcz, taktyki i strzelania. W mniejszej skali w zajęciach survivalowych będą uczestniczyć również i młodsi chłopcy oraz dziewczęta.


Warto też dodać, iż ośrodek w Rejowie wyposażony jest w kompleksową infrastrukturę sportową, boiska do gier zespołowych oraz strzeżone kąpielisko. 
Koszt obozu to 700 zł za część survivalową oraz 1100 zł za część kolonijną.
Zapraszamy do odwiedzenia strony ośrodka www.rejow.com.pl

Zgłoszenia uczestników
i dodatkowe informacje
pod numerem tel. 785 881 488
lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

---------------

Wpłaty:
Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie
ul. Plażowa 9, 20-620 Lublin
Bank PKO BP
Nr konta 95 1020 3150 0000 3102 0037 2359

 

POBIERZ KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ (.pdf) 

 

Ulotka Letniego Obozu Sokolego