W tym roku, 9 sierpnia mija 150. rocznica urodzin Romana Dmowskiego. Czujemy się w obowiązku szerzyć pamięć o tym wybitnym Polaku. Poprzez akcję uliczną chcemy zainteresować postacią R. Dmowskiego szczególnie te osoby, które jego myśli społeczno-politycznej nie znają, lub opierają wiedzę na błędnych opiniach. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina i okolic do wspólnego świętowania tej okrągłej rocznicy:

 

PRZYJDŹ I POSŁUCHAJ: 9 sierpnia (sobota) na Krakowskim Przedmieściu zaproszeni goście oraz działacze lokalnych środowisk patriotycznych czytać będą wybrane fragmenty z publicystyki R. Dmowskiego. Dodatkowo wystąpi lokalny bard: Jarosław Konowałek.

PRZECZYTAJ I WYGRAJ NAGRODĘ: dla 3 osób, które tego dnia przyjdą i zgłoszą się do przeczytania fragmentu publicystyki R. Dmowskiego, przygotowaliśmy ciekawe, patriotyczne nagrody sponsorowane przez Fundację Niepodległości.

SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI NA KSIĄŻKĘ: każdy kto w dn. 4-9 sierpnia zechce kupić dowolną książkę R. Dmowskiego w księgarni Instytutu Edukacji Narodowej (ul. 3 Maja 22) otrzyma na nią 10% zniżki na hasło: ,,Lublin czyta Dmowskiego’’.

PRZEŚLIJ SWOJE ZDJĘCIE: od dzisiaj do 9 sierpnia zachęcamy do przesyłania swoich zdjęć z kartką z napisem:  "Jestem Polakiem, więc mam obowiązki Polskie. R. Dmowski”, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Będziemy je publikować na Facebooku.

SZUKAJ CYTATÓW NA MIEŚCIE: Cytaty Dmowskiego będzie można przeczytać na plakatach i ulotkach w Lublinie.

Organizator: Obóz Narodowo-Radykalny Brygada Lubelska

Wsparcie:

Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół” w Lublinie, 

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Lubelski, 

Fundacja Niepodległości, 

NSZZ ,,Solidarność”, 

Instytut Edukacji Narodowej, 

Młodzież Wszechpolska Lublin, 

Niezależne Zrzeszenie Studentów UMCS, 

ProPatriae.pl, 

Regnum-sklep.pl