Zapraszamy do obejrzenia kilku ciekawych relacji filmowych z tegorocznego letniego obozu Sokoła. 

 

Towarzystwo bierze bardzo czynny udział w akcji „Nie wstydzę się Jezusa”.  Podczas naszego pobytu w Bieszczadach, w trakcie apelu po skończonym biegu na orientację w obozie Polowej Drużyny Sokolej odbyło się wręczenie breloków otrzymanych w ramach tej ogólnopolskiej akcji, promującej aktywne świadectwo młodych katolików o swej wierze.

 

                      

 

 

Podczas tego samego apelu miało miejsce uroczyste podziękowanie tym, którzy poświęcili swój czas przyjeżdżając kilka dni wcześniej, by przygotować obozowisko dla swych kolegów z Polowej Drużyny Sokolej. Chłopcy otrzymali książki ufundowane przez wydawnictwo Warbook, które sprezentowało nam kilkanaście egzemplarzy wydanych przez siebie powieści.

                      

 

 

W tym roku przypada 110 rocznica urodzin i 30 rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obchodzimy także 65 rocznicę złożenia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego, których tekst Prymas Tysiąclecia napisał w klasztorze sióstr nazaretanek w Komańczy, gdzie był internowany przez komunistów. Klasztor ten odwiedziliśmy w trakcie naszej wycieczki. Wysłuchaliśmy mądrych i budujących słów, skierowanych do nas przez jedną z zakonnic.

                      

 

 

   

 

 

 

 

To już piąty obóz lubelskiego Sokoła, na którym Antek wykonuje ten utwór Leszka Czajkowskiego. Uważny słuchacz znający pierwowzór szybko się zorientuje, iż tekst piosenki został nieco zmodyfikowany w stosunku do oryginału, bez szkody, a raczej z zyskiem dla przekazu.