W dniach 28-29 stycznia 2016 roku w miejscowości Marciszów i jego okolicach odbyła się VII edycja GFPOINT. Polowa Drużyna Sokola wystawiła dwie drużyny czteroosobowe w kategorii TEAM. Relacja będzie dotyczyła drużyny w składzie: druhowie Grzegorz Dzieniewski, Rajmund Flejmer, Marcin Mańka i Wojciech Rowiński.


Na miejsce dotarliśmy w godzinach wieczornych 28 stycznia i po rejestracji zajęliśmy się zakwaterowaniem. Większość uczestników zajęła miejsce w sali gimnastycznej, a my zainstalowaliśmy się na końcu korytarza, co pozwoliło na w miarę komfortowe warunki odpoczynku. Po krótkim śnie, a w zasadzie drzemaniu, wstaliśmy w nocy (2:50), i przygotowywaliśmy siebie i sprzęt do mającej być o 3:30 zbiórce. Po trwającej kilkanaście minut odprawie i zapoznaniu nas z regulaminem zawodów wsiedliśmy do autokarów i wyruszyliśmy w drogę do Kamiennej Góry. Tam kilka minut po 4 rozpoczęły się się zawody.

Wystartowało około 25 teamów. Zawody zainaugurował ok. 10 km marsz, na którym należało zaliczyć 8 punktów. Następnie czekał nas marsz na blisko 30 kilometrów i zaliczenie 17 punktów położonych w górach. Najwyższe wzniesienie Wielka Kopa liczy 871 metrów i podejście pod tą górę kosztowało nas wiele wysiłku. Odbyło się tam też ważenie plecaków i oprócz obowiązkowych 10 kilogramów mieliśmy po kilka litrów wody i trochę prowiantu. Całe wyposażenie łącznie z kamizelką lub pasem taktycznym, karabinkiem i innym szpejem ważyło ponad 20 kg. Te kilogramy dały nam się we znaki i nieźle nas wymęczyły. Ale było warto. Zdobyte doświadczenie i zaprawa pozwoli nam na jeszcze lepsze wypełnianie naszych obowiązków.

Niestety nie udało nam się zaliczyć jednego punktu i to spowodowało gorsze notowania w ogólnej klasyfikacji. Marsz ukończyliśmy o 15:37 i odpoczywając czekaliśmy na oficjalne zakończenie wydarzenia.

Należy podkreślić profesjonalne i stojące na najwyższym poziomie zorganizowanie całej imprezy. Polecamy pozostałym druhnom i druhom uczestnictwo w takich zawodach, bo podnosi to nasze doświadczenie i umiejętności. Nie jest to do końca stricte marsz wojskowy, ale zawierał on dużo elementów militarnych. Było strzelanie z broni ostrej, czy też podstawy ratownictwa medycznego. 

W przyszłorocznej edycji GFPOINT „Sokół” powinien wystawić kilka teamów więcej.

Do zobaczenia na szkoleniach.
Wojciech Rowiński

Druhowie uczestniczący w tej imprezie nie szczędzili własnych sił i środków by godnie reprezentować nasze Towarzystwo, apelujemy więc o wsparcie działań dh. Rowińskiego i jego kolegów 1% swoich podatków. Szczegóły pod linkiem https://www.facebook.com/events/179294165771744/